MindGroove – Jemně 30 (In the mix)


Je mně 30. A drum&bassu taky. Jemně přes 30 tracků. Slavíme společně celý rok. Hlavně jemně!

Na své 29 narozeniny jsem si koupil s přáteli koupil lístky na High Contrasta do Roxy. Právě po této show v roce 2009 jsem se rozhodl, že se naučím hrát. Na následující den jsem si koupil lístky na Maceo Parkera, který zase reprezentuje mé neelektronické hudební roots. Ani jedna show nakonec samozřejmě nebyla a lístky připnuté na lednici se na ně stále tiše těší. Devětadvacáté a nakonec i třicáté narozeniny jsem oslavil s rodinou. Začal jsem si o hodně víc vážit každé možnosti živého hraní a každého mejdanu. A tak jsem si řekl, že budu tak nějak jemně slavit celý rok. S kamarády jsem přes COVID žertoval, že mám pocit, že bych měl udělat na třicátiny něco velkého, třeba jako letět balónem nebo tak něco. „Neblázni, není ti 60“ říkal mi kamarád a smáli jsme se. Vyprávěl jsem to později mamince, abych jí pobavil, ale nedošlo mi, že mamince, na rozdíl ode mě, skutečně je 60. Takže to dopadlo tak, že celá rodina poletíme balónem, hehe. To nevymyslíš. Ale vlastně se dost těším!

Selekci na tenhle liquidní setík jsem si postupně střádal na nějaký stream přes covid, ale ta nálada k tomu vůbec nebyla, a tak nakonec jediný a nokonec dost vypunkovaný stream na podporu klubu v Peci pod Sněžkou dopadl docela tanečně. Když pak přišla nabídka na otevírání zahrádky Stromovous ve Stromovce, přišla i motivace z toho něco upéct. To, co se chystáte poslouchat, je živý záznam namíchaný z CD playerů (ano z těch věcí bez displeje, do kterých strkáte 80 min CD-R, co si musíte vypálit, ano na to se za nás hrálo a stále z toho občas hrajeme). Liquidní tracky mají super atmosféru a velkou výhodu v tom, že mají harmonie a melodie. Problém nastává, když se je snažíte mixovat. Najednou nesedí tóniny, rozchází se melodie a přeřvávají se vokály. Teda pokud si všechny tracky předem nezprzníte transpozicí, což je něco, za co bych být producent dje normálně věšel. Prostoru pro invenci je v liquidních mixech sice daleko míň, ale přesto je to echt challange, aby se posluchač bavil, neusnul nebo ho něco vyloženě neseklo do uší. Když se začali lidi při západu slunce zvedat ze židlí, dostal jsem dojem, že to asi funguje. Sem tam mi z euforie upadl i nějaký neumělý tríček, schválně jestli poznáte kde. Díky všem, kdo jste přišli naživo podpořit!

Můj kamarád Pepa po mě chtěl tracklist. Má štěstí. Možná jsem poslední DJ, který dává veřejně své tracklisty – všechny a vždycky. Respektuju DJ tajemství, pokud to někdo potřebuje, ale sám v tom nevnímám hodnotu, spíše naopak. Pokud si potřebujete chránit playlist, vaše přidaná hodnota jako DJe se pravděpodobně blíží nule. Zveřejňujme tracklisty! Třeba alespoň někteří DJs začnou hrát méně TOP10 skákaček a pochopí, že to co dělají má nějakou historii, kulturu, že jejich tvorba nevzniká v časoprostorovém vakuu a taky, že mezi poscluchači na mejdanech jsou i lidé, kteří nemají pod kůží hromadu drog a tuhle hudbu poslouchají třeba i déle, než jsou hrdinové na stage vůbec na světě. Pepo, tracklist najdeš na konci článku, a taky v popisku na SoundCloud a  MixCloud.

A mimochodem když jsme u toho. Drum&bass taky slaví jemně přes 30 let – také velmi tiše a jemně. Jak je to možné, když kolem něj dnes šílí statisícové davy a hraje nám každý den i z rádia? A tak alespoň pro zájemce o trochu historie doporučím biják Dub Echoes a odložím si sem pár příznačně jemných early producentů jako LTJ Bukem, Goldie nebo SHY FX.

Přeji vám příjemný poslech a těším se na všechny jemné oslavy.

 

Pusť si to do uší

Poslouchej na SoundCloud nebo na MixCloud, kde najdeš skoro všechny moje sety.

 

Stahni si to k sobě

Někdo to rád v práci, někdo autě nebo ve vlaku a někdo zase doma v posteli. Hlavně jemně!
Setík si můžeš stáhnout v MP3 (320 kbps) zdarma tady:

 MindGroove – Jemně 30.mp3

(Pravý tlačítko, uložit soubor jako)

Tracklist nejen pro Pepu

Jemně přes 30 tracků, které zazněly živě ve Stromovousovi.

1 ROYGREEN & PROTONE – COXINHA (CUTWORKS REMIX) final
2 Enea – Dawn
3 Electrosoul System – To My Galaxy (Makoto Remix)
4 Nu:Tone – Millie’s Theme
5 Total Science – Now As It Was Then
6 Modu – Why We Make Mistakes
7 DRS – I Will (feat. Patife Vangeliez)
8 Hugh Hardie – Nightingale
9 Spectrasoul – How Strange
10 Ash_Ram – In love
11 Submorphics – Higher Ground (Feat. T.R.A.C.)
12 Satl – Sunshine
13 Command Strange – Soulville (Original Mix)
14 Total Science – Never Had A Dream (Furney Remix)
15 RoyGreen & Protone – Freshy (feat. Lynu)
16 Phaction ft. Leo Wood – I Have You – TF
17 Netsky – Porcelain
18 DJ Marky & Makoto – Impulse (Original Mix)
19 Bert H – Lazy Bastard (Original Mix)
20 XRS, DJ Marky – LK (Original Mix)
21 Lomax & BCee – Lifelines (VIP)
22 Culture Shock – Protection
23 High Contrast – Everything’s Different
24 Break – Winter Sun
25 Mistabishi – She Lied
26 Brookes Brothers – Every Minute
27 Bungle – 25th Floor (DJ Marky & Bungle VIP)
28 High Contrast – Wish You Were Here (feat. Selah Corbin)
29 London Elektricity – Just One Second (Apex Remix)
30 Seibel – To The Moon
31 High Contrast – Make It Tonight
32 Matrix, Futurebound – Family – Nu TONE & Logistics Remix
33 Optiv & CZA – In Too Deep

 

Sleduj a podporuj

Facebook:
www.facebook.com/MindGrooveCZ

Instagram:
www.instagram.com/mindgroovecz/

Soundcloud:
https://soundcloud.com/mindgroove/

Mixcloud:
https://www.mixcloud.com/MindGroove/