ED:GE – Jedu na hraně žánrů


Napsal jsem článek k novýmu setu, tomu co mě teď baví hrát, kam se během corony posunul můj hudební zájem a kdo mě v tom nejvíc ovlivnil.

Vždycky jsem měl rád pohodový a temnější polohy dubstepu, dokonce jsme s klukama z DUNENI.cz v úplnym prvopočátku byli spíš dubstepový. Moji hudební pozornost pak ale úplně obsadil drum and bass, a protože času bylo míň a míň, nezvládal jsem se tak intenzivně věnovat i dubstepu. Corona tohle všechno změnila, nebylo najednou kde hrát ale na druhou stranu přišla ve chvíli, kdy už jsem potřeboval od dnb pauzu. To mě nakoplo k tomu vylovit spoustu super hudby a krásnejch věcí z hlubokejch vod dubstepu a přibuznejch žánrů.

V první části tohohle setu jsem poskládal ty největší pohodičky co jsem našel, hrál jsem ho přeci jen na chillout stagi na festivalu Psy Kemp 2021. Druhou půlku setu jsem zabrouzdal do rovin (el. hudba s rovnym beatem), protože další žánr, kterej mě oslovil je dubtechno a všechny klidný a minimalistický rovný věci. Za to vděčím hlavně Jančimu aka WH3T1R alias Janíkoš Basketbal Koktejlovič, kterej mě přivedl k supr věcem z těchto žánrů, seance s jeho korg volca live sestupem mě připomněli, jak skvělý je hrát live z krabiček. Druhej člověk co mě v těchto sférách otevřel obzory je On Dřej, kolega z práce, kterej do mě v kanclu valí vždycky zajímavou hudbu.

Sice jsem na Psy Kemp přijel asi v 11 dopoledne, od 12 odehrál set a v pět už jsem seděl v autobusu zpět do Prahy, protože druhej den nás čekal výjezd s kapelou (Vepřove Komety) až do Kopřivnice, i tak jsem si ale stihl festival užít, byl to vydařenej výlet do jinýho světa.

Doufám, že vás set bude bavit a jestli jo, tak doražte na Lunar Trip 20.11. do Storm clubu, kde budu na chilloutu hrát podobný pohodičky. Drum and bass tímto rozhodně opustit nehodlám, je to pro mě furt srdcovka, která po tý pauzičce teď baví ještě víc. 

Velkej dík ještě patří TODovi za pozvání na Psykem i Lunar Trip, bez toho bych se asi nedokopal dát tenhle set dohromady, jsem rád, že si mám kde tyhle netradiční věci zahrát!

 

LUNAR TRIP event: https://fb.me/e/PLExzyvV

ED:GE fanpage: https://www.facebook.com/edgejenouch

DUNENI.cz fanpage: https://www.facebook.com/duneni