Už to nevydržíme. Máme absťák!


Máme absťák. Před rokem jsme měli hrát v našem oblíbeném klubu Klondike v Peci pod Sněžkou. Pak přišel Covid. Klub bojuje o život a bez podpory komunity by tu už nebyl. Nás svrbí uši a ruce, abychom zase zahráli pro naše lidi. Už to nevydržíme. Musíme jednat. Proto se sejdeme v sobotu 20. března v Peci, kde zahrajeme na podporu klubu živě do éteru.

Tak co, jak zvládáte COVID? Na hovno, díky za optání. Nemá smysl si lhát. Přestože jsme všichni mladí, živí a zdraví, mejdany nám chybí jako sůl. Brzo s klukama oslavíme 10 let naší DUNENI crew. Za tu dobu jsme společně zažili víc, než by se dalo vyprávět. Zavření doma a v práci po večerech jen těžko hledáme motivaci něco tvořit. Chybí nám naši lidi, kamarádi, bez kterejch to najednou nedává smysl. Protože nás do klubů ještě asi nějakou chvíli nepustěj, je něco potřeba podniknout. A když už, tak ať to má hlavu a patu.

Mejdan, co se nestal.

13. března 2020 jsme měli dělat velkej DNB mejdan v Peci pod Sněžkou. Společně se strejdou Pixiem a klukama, co si dost fanaticky hrajou s projekcema, jsme se chystali klubu KlonDike ukázat, zač je toho Dunění. Necelý týden před akcí jsme srdcařsky omezovali kapacitu na likvidačních 100 lidí a 2 dny před akcí museli vzhledem k epidemické situaci všechno odpískat.

Je to šílený, ale je to už rok. A klub od té doby už v podstatě pořádně neotevřel.

Klub, co svět neviděl.

Představte si klub uprostřed hor, kde je velká stage a super soundsystem, balkóny, fotbálek, kulečník, šipky, ping pong, horolezecká stěna (!!!!) a dlouhatánskej bar, za kterým jsou ty nejfajnovější holky (a občas taky Mára ♥). Nemusíš řešit, kde složit hlavu. Klub má vlastní hostel, kde jsou pokoje, který jsou vydekorovaný tématickými grafitti a pod klubem ti v kavárně Craft udělaj perfektní snídani až do pozdních hodin. Až otevřeš oči, můžeš vytáhnout prkno a za 10 minut si na svahu… To není sen, to je KlonDike.

Tenhle klub doslova porodila, neskutečná slečna, Míša Boudová, která tehdy ještě jako studentka přijela do Pece dělat instruktorku na lyžích. Poté, co si vzala na sezónu tuhle „zchátralou socialistickou barabiznu“ do pronájmu, aby měli kde s instruktory složit hlavu, barák už nedala z ruky. Pod jejíma rukama se původní komunistická vývařovna a později diskotéka s těžce nelichotivou pověstí proměnila v multižánrové kulturní centrum, které dnes dává život nejen Peci, ale celému regionu. Kromě vyprodaných koncertů velkých českých kapel jako Wohnout, Tři Sestry, Ty Nikdy Label, Fast Food Orchestra se tu pravidelně hraje také elektronická hudba, ale také reggae a swing. Pravidelně se tu pořádají filmové večery vč. festivalu Jeden svět, live sessions Na stojáka, doprovodné akce k různým sportovním událostem v Peci, ale organizuje se tu pravidelně také řada lokálních akcí pro místní komunitu, jako třeba svatby nebo třeba hasičský bál. A jen tak mimochodem, děti z nedaleké školy sem chodí na horolezeckou stěnu na tělocvik.

Kdo nezná KlonDike, jako by nežil. A aby klub přežil, potřebuje tvojí podporu. Drž Pec!

Kluci, co se nestyděj.

DUNENI začali jako teenageři hrát z onehda prvních DJ konzolí na privátech na žehlícím prkně za doprovodu světýlek na vánoční stromeček. Vzalo je tolik, že po pár letech nakoupili techniku, zvuk a světla a rozhodli se dělat vlastní mejdany. Drum&bass tehdy nehrál v rádiu ani ve velkých klubech, ale v dírách a na zabahněných loukách…. Ačkoliv se od té doby hodně změnilo, slabost pro zlámaný beaty nám zůstala dodnes a nevezme nám jí ani karanténa. Mluvení o sobě nás nikdy moc nebavilo, takže si buď přečti nějaký starý popisy anebo si radši poslechni naší muziku na odkazech.

Sleduj LIVE na YouTube!

Teď to důležitý: 20. března ve 20:00 buď ready! Zapiš si datum za uši přidej se na událost na facebooku, ať to nepropásneš. Nachlaď drink, sleduj stream, podpoř klub, kup si merch a užij si to s náma.

Stream nalaď na našem Youtube kanále.

 

Asi máš taky absťák, když čteš dál… Cejtíme s tebou a těšíme se na tebe online a dej si zatím do uší poslední video-setík od pana Groovyho: